Listy przyjętych dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej
Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej
#ŻyjDobrze
PROGRAM EDUKACYJNY
W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny #Żyj dobrze.
Ideą programu jest uświadomienie i przypomnienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia.
Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokazała skalę braku wiedzy w zakresie podstawowych zachowań prozdrowotnych, takich jak na przykład higiena rąk. Dlatego też w treściach programowych uwzględniona została fundamentalna wiedza w zakresie higieny, zdrowego żywienia, znaczenia aktywności fizycznej i profilaktyki oraz poruszone zostały wybrane aspekty zdrowia psychicznego.
Program ten umożliwia dostęp do rzetelnej wiedzy. Przygotowany został przez ekspertów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych.
Wychodząc z założenia, że komunikacja międzypokoleniowa jest istotnym elementem edukacji zdrowotnej, działania programowe skierowane są do całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i opiekunów, a także kadry pedagogicznej.
Działania edukacyjne, podejmowane w ramach realizacji programu przyczynią się do kształtowania właściwych zachowań prozdrowotnych młodzieży i osób dorosłych w zakresie zdrowego stylu życia.
Koordynatorzy programu:
Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia
Naukowy zawrót głowy 2023
- .
Nowa sala gimnastyczna
Zakończyła się modernizacja sali gimnastycznej. Mamy nową nawierzchnię, bramki do piłki ręcznej, regulowane tablice do koszykówki, nową kotarę.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie składają podziękowania p. burmistrz Anecie Goliat, kierownikowi Wydziału Infrastruktury, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska p. Wojciechowi Gowinowi i wszystkim zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Żuromin za przeprowadzony remont.
Gratulujemy
Mikołaj Kawecki – uczeń klasy 8b zdobył:
złoty medal na Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii do 16 lat (J16) w wadze +74 open
oraz
brązowy Medal na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasyczne w kategorii do 16 lat (J16) w wadze do 83 kg.
Nowy plan lekcji obowiązujący od 27 lutego 2023 r.
Nowy plan lekcji obowiązujący od 27 lutego jest umieszczony w dzienniku elektronicznym oraz pod poniższym linkiem
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Szanowni Rodzice !
Informujemy, że 1.02.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.
Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej. Należy je złożyć do 10.03.2023r. do godz. 15.00 w sekretariacie szkoły.
Przypominamy jednocześnie, że kolejność składania wniosków nie ma wpływu na rekrutację.
Aby poznać szczegóły rekrutacji i pobrać wnioski, należy kliknąć w poniższy link:
DNI OTWARTE
KIERMASZ CIAST DLA ZUZI
GRATULUJEMY
KONCERT NOWOROCZNY
SZLACHETNA PACZKA
Ruszamy po raz CZWARTY!
Czym jest tolerancja? Dlaczego jest ważna? Po co nam różnorodność?
Tolerancja to idea, której dziś potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. To ona uczy nas szacunku do różnorodności kulturowej, różnych modeli życia i sposobów wyrażania naszego człowieczeństwa.
16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację Zasad Tolerancji.
Według Deklaracji Zasad Tolerancji to harmonia różnorodności czyni możliwym pokój na świecie. Tolerancja przejawia się w szacunku, akceptacji i uznaniu, że każdy z nas może po prostu różnić się od nas.
W Deklaracji UNESCO państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji.
Oto ich definicja:
- respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
- uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
- umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
- docenianie rozmaitości kultur;
- otwarcie na cudze myśli i filozofię;
- ciekawość i nie odrzucanie nieznanego;
- uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.
W naszej szkole ten dzień stał się również okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób, z którymi tworzymy społeczność szkolną – kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców. Podejmowane w ciągu całego roku szkolnego działania mają na celu uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji, zwrócenie uwagi na to, że każdy człowiek ma prawo do własnej opinii i poglądów, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację bez względu na wygląd, pochodzenie, kulturę czy religię. Materiały edukacyjne pozyskane od Fundacji Polskie Forum Migracyjne są dużym merytorycznym wsparciem w podejmowanych przez nas działaniach wychowawczo-profilaktycznych.
Uczniowie klas IV-VIII pod okiem wychowawców wykonały plakaty na temat tolerancji. Dotyczyły one m.in. niepełnosprawności, różnic kulturowych, religijnych, narodowościowych, rasowych. Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.
Na lekcjach przypomniano uczniom, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i religię, bez względu na to jakimi wartościami, poglądami i myślami się kierujemy i tym, co jest dla nas ważne. Bo przecież możemy mieć opinie całkiem odmienne od ogółu, a mimo to być osobą tolerancyjną.
W ramach konkursu plastycznego pod hasłem: „Tolerancja, akceptacja – słowa namalowane” uczniowie klas IV-VIII wykonali różnorodne prace plastyczne. Celem konkursu było skłonienie naszych uczniów do refleksji i przemyśleń nad postawami i zachowaniem względem drugiego człowieka oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi. Ideą było zachęcenie uczniów, aby w ich życiu tolerancja towarzyszyła im każdego dnia.
„Praktyka tolerancji, pozostająca w zgodzie z szacunkiem dla praw człowieka, nie oznacza tolerowania społecznej niesprawiedliwości czy porzucenia lub osłabienia czyichś przekonań. Oznacza ona, że ktoś może trzymać się własnych przekonań oraz godzić się, że inni trzymają się swoich. Oznacza pogodzenie się z faktem, że istoty ludzkie, różne z natury co do wyglądu, sytuacji życiowej, mowy, zachowania i wyznawanych wartości, mają prawo żyć w pokoju i być takie, jakie są.” (Deklaracja Zasad Tolerancji, pkt. 1.1.4)
Zespół ds. Promocji Zdrowia
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego
I miejsce: Zuzanna Mroczek kl. VI c
II miejsce ex aequo:Igor Wrzosek, kl. VIII b
Błażej Nowakowski, kl. Va
III miejsce ex aequo: Marcelina Sadowska, kl. Va
Jakub Nowakowski, kl. VI a
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy zgłosili swoje plakaty do konkursu!
Doceniamy Waszą pracę, kreatywność i zaangażowanie. Możecie być z siebie dumni. Tak trzymać!
Zespół ds. Promocji Zdrowia
KONKURS PLASTYCZNY
PROJEKT Z KULTURĄ MI DO TWARZY
Godziny dostępności w szkole
Zapisy - Szkoła Muzyczna I stopnia w Żurominie
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.
Dzieci sześcioletnie zapraszamy na godz. 10.00 na spotkanie z wychowawcami w swoich salach.
Pozostałe grupy przedszkolne rozpoczną zajęcia 1 września zgodnie ze złożonymi deklaracjami.
Archiwum Aktualności