• Jestem AS- akceptuję siebie

• W roku szkolnym 2023/2024 Zespół ds.Promocji Zdrowia wraz z wychowawcami Va, VIa i VIb realizował Ogólnopolski Projekt Jestem As - akceptuję siebie. Jego celem było uświadomienie uczniom ich piękna oraz wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku.

• Pod znakiem „ Czerwonego krzesła”

• 20 maja 2024 r. 4b odwiedziła Bydgoszcz. Pretekstem był fakt, że właśnie w tym mieście, kręcono film na podstawie powieści Andrzeja Maleszki pt. „Czerwone krzesło”, lektury czwartoklasistów. Wycieczka , po fazie szkolnych projektów, była  kolejną okazją do pogłębienia wiedzy o książce.

Skoro rodzina głównych bohaterów była związana z muzyką poważną, to pierwszym punktem wyprawy musiała być Filharmonia Pomorska. Podczas specjalnej lekcji dla młodzieży szkolnej filharmonicy oprowadzili widzów po wybranych stylach muzycznych, zapraszając do wspólnej zabawy na scenie.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na placu zabaw na Młyńskiej Wyspie i poszukiwań instalacji, czyli czerwonego krzesła - pamiątki pozostawionej przez filmowców.

Ciekawym punktem programu była wycieczka statkiem rzecznym po Brdzie trasą Staromiejską. Co prawda 4b nie wyłowiła , tak jak Kuki w powieści, czerwonego krzesła, ale przeprawa przez śluzę czy opowieści o krokodylach w rzece także rozpalały wyobraźnię.

Na deser -  oczywiście słodkości, a konkretnie wizyta w „Manufakturze Słodyczy”, w której pod okiem przemiłych instruktorek można było wyprodukować własną białą czekoladę i to z dodatkami.

Potem jeszcze zakupy  z bogatej oferty firmy i powrót do Żuromina z pachnącymi upominkami dla rodziny kupionymi w „ Starej Mydlarni”.