20 maja 2026 r. uczniowie klasy 6 b uczestniczyli w wyjątkowej godzinie wychowawczej, podczas której gościli trzech funkcjonariuszy Policji Powiatowej w Żurominie , w tym dwóch techników kryminalistyki. Pretekstem do zorganizowania zajęć było omawianie na lekcjach języka polskiego powieści detektywistycznej.
Szczególną uwagę poświęcono pracy technika kryminalistyki. Goście zaprezentowali narzędzia wykorzystywane podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz opowiedzieli o zadaniach związanych z zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia. Największe zainteresowanie wzbudziły: praktyczny pokaz zabezpieczania odcisków palców oraz śladów obuwia oraz prezentacja sposobów dokumentowania i zabezpieczania śladów uszkodzeń, np. związanych z włamaniem.
Ważnym elementem spotkania była również rozmowa na temat odpowiedzialności nieletnich. Funkcjonariusze wyjaśnili, jakie zachowania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych oraz przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialności za własne czyny.
Wszyscy uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w zajęciach, zadawania pytań oraz obserwowania pracy techników kryminalistyki z bliska. Spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją, ale również okazją do poznania specyfiki pracy Policji i rozwijania zainteresowań związanych z kryminalistyką.