Aktualności

          • „Ślad prowadzi do prawdy”

          • 20 maja 2026 r.  uczniowie klasy 6 b uczestniczyli w wyjątkowej godzinie wychowawczej, podczas której gościli trzech funkcjonariuszy Policji Powiatowej w Żurominie , w tym dwóch techników kryminalistyki. Pretekstem do zorganizowania zajęć było omawianie na lekcjach języka polskiego powieści detektywistycznej.

            Szczególną uwagę poświęcono pracy technika kryminalistyki. Goście zaprezentowali narzędzia wykorzystywane podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz opowiedzieli o zadaniach związanych z zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia. Największe zainteresowanie wzbudziły:  praktyczny pokaz zabezpieczania odcisków palców oraz śladów obuwia oraz prezentacja sposobów dokumentowania i zabezpieczania śladów uszkodzeń,  np.  związanych z włamaniem.

            Ważnym elementem spotkania była również rozmowa na temat odpowiedzialności nieletnich. Funkcjonariusze wyjaśnili, jakie zachowania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych oraz przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialności za własne czyny.

            Wszyscy uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w zajęciach, zadawania pytań oraz obserwowania pracy techników kryminalistyki z bliska. Spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją, ale również okazją do poznania specyfiki pracy Policji i rozwijania zainteresowań związanych z kryminalistyką.

          • Przedszkolaki w teatrze

          • 4 maja 2026 r.  zespół aktorów z klasy 6b zaprezentował wszystkim przedszkolakom z „Dwójki” oraz pięciolatkom i sześciolatkom z Przedszkola nr 2  przedstawienia na podstawie baśni „Śnieżka”.

            Goście z ul. Licealnej  mogli po spektaklu , w towarzystwie swoich opiekunów i aktorów ,  zwiedzić szkołę.

            Wielkie podziękowania dla wszystkich , którzy pomogli  w przygotowaniu spektaklu i oczywiście dla wspaniałej publiczności. Uśmiechnięte buzie dzieci i … cisza w trakcie przedstawienia to największa nagroda dla twórców spektaklu.

          • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

          • Szkolimy się !!!

            W dniach 14.04-16.04 2026 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla naszych nauczycieli. Szkolenie przeprowadziła firma #OC-OL Przemysław Chmielewski. Swym zakresem obejmowało resuscytację krążeniowo - oddechową osób dorosłych i dzieci  z wykorzystaniem urządzenia AED, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym z zachowanymi czynnościami życiowymi, zakrztuszenia osób dorosłych i dzieci oraz tamowanie masywnych krwotoków.

            Intensywne szkolenie opierało się głównie na praktycznych aspektach udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nauczycieli mierzył się z trudnym zadaniem prowadzenia RKO i tamowania masywnych krwotoków. Wszyscy ze świetnymi wynikami ukończyli  szkolenie!

            Możemy śmiało powiedzieć, że po szkoleniu nasze dzieci będą bezpieczniejsze, a nauczyciele będą w stanie udzielić pomocy w razie realnego zagrożenia.