• SUKCES JULII

• 11.04.2022 23:05
      • Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego
      • Uczennica naszej szkoły – Julia Orkwiszewska z klasy VII c w roku szkolnym 2021/2022 otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.

Projekt skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych oraz motywowanie do dalszej nauki. Środki finansowe w postaci stypendium, które otrzymuje uczeń  mogą być przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i materiałów biurowych, sprzętu komputerowego, doposażenia miejsca nauki oraz opłacenia kursów językowych. W czasie trwania projektu stypendysta wybiera przedmiot wiodący z zakresu którego  zobowiązany jest wykonać prezentację multimedialną lub przeprowadzić projekt badawczy.

Julia wybrała biologię i aktualnie przygotowuje prezentację pt. „Walory przyrodnicze rezerwatu Gołuska Kępa”, którą przedstawi na forum klasy. Opiekunem projektu jest mgr Aneta Augustyniak.