• "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

• 31.05.2023 00:42
      • .

•    W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Z kulturą mi do twarzy, który objęty był patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
           Projekt oparty był o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 (pkt. 1 - kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno; pkt. 2 - wspomaganie wychowawczej roli rodziny; pkt. 3 - sięganie
        do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy; pkt. 4 - doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy; pkt. 7 - wsparcie edukacji informatycznej i medialnej,
        w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie).
          Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
         Realizację projektu koordynował Zespół ds. Promocji Zdrowia.