• WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS 4A, 4B I 5B

• 15.06.2022 00:42
      • Wycieczka
      • W dniu 31 maja 2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5b uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

Na początku dzieci odwiedziły Interaktywne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie miały okazję spróbować swoich sił w kaligrafii, a także poczuć smak dawnej sztuki drukarskiej. Uczniowie drukowali pamiątkowe dyplomy oraz mieli okazję czerpać papier z kadzi papierniczej za pomocą sita.

Następnym punktem wycieczki był spacer po starówce oraz wizyta w Invisible House- Niewidzialnym Domu. Jest to jedna z 5 atrakcji turystycznych na świecie, która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Uczniowie w obecności przewodnika zwiedzali dom w całkowitej ciemności. Brali również udział w warsztatach malarskich również w zupełnej ciemności. To było niesamowite przeżycie.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy w Toruniu.

Poniżej krótka fotorelacja