• Wycieczka do Warszawy kl. 6a i 6b

• W dniu 6 maja 2024 r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 3 uczennice klasy 7b pod opieką p. Ewy Rogowskiej, p. Barbary Ratajczyk- Nosek oraz s. Anny Budki udali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Iluzji, gdzie uczniowie zwiedzali interaktywne wystawy o tematyce z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii. Eksponaty pobudzały kreatywność uczestników wycieczki, którzy sami mogli stać się częścią zjawisk i doświadczyli jak łatwo można oszukać nasz umysł oraz zmysły.
            Następnie po dużej dawce ekscytacji udaliśmy się do Ogrodów Zamku Królewskiego by wśród zieleni odpocząć i nabrać sił. Uczniowie mieli okazję z jednej strony podziwiać bryłę Zamku Królewskiego, a z drugiej piękną panoramę doliny Wisły. Idąc spacerem do teatru podziwialiśmy starówkę, mijaliśmy Kolumnę Zygmunta, zatrzymaliśmy się przy pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej i zaraz obok przy Grobie Nieznanego Żołnierza następnie przeszliśmy przez Park Saski udając się już do Teatru Capitol. Uczniowie obejrzeli spektakl „ Dreams”, który opowiadał o relacjach, rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia, o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi dziś wszyscy stajemy. Poruszony został również wątek ekologii i dbania o naszą planetę. Po musicalu pozostając w sferze kultury pojechaliśmy do Akademii Montemarco, gdzie uczniowie poznawali zasady savoir – vivre i wykorzystali je w praktyce podczas wspólnego posiłku. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy certyfikat ukończenia kursu.

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi jest największym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało „Planeta vs. Plastik”.

W ramach obchodów tego ważnego święta Zespół ds. Promocji Zdrowia podjął szereg działań. Zorganizowano konkurs ekologiczno-plastyczny dla klas V-VIII pod hasłem: „Ziemia w naszych rękach”. Uczniowie wykazali się kreatywnością, talentem plastycznym, szeroką wiedzą na temat zagrożeń wynikających z działalności człowieka oraz znajomością form ochrony przyrody w naszym powiecie.

Laureaci szkolnego konkursu ekologiczno-plastycznego:

I miejsce  - Adrian Nowak kl. 7c

II  miejsce  ex aequo  - Błażej Nowakowski kl. 6a  i Jakub Nowakowski kl. 7a