• Wycieczka do Gdańska

• 26.06.2023 02:06
      • 5 czerwca 2023
      • W dniu 5 czerwca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej prze P. Walencik. Jej opiekunami były : P. Rogowska , P. Smulska i P. Grudziecka.

Wycieczka do miasta morza - Gdańska leżącego w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Celem było poznanie ważnego ośrodka naukowego i gospodarczego z dużym portem morskim oraz przepięknych zabytków Głównego Miasta: Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, a także Trakt Królewski, biegnący od Złotej Bramy do Zielonej Bramy.
        Ponadto kolejnym punktem zwiedzania to Westerplatte, do którego młodzież dotarła statkiem pirackim, by poznać tragiczne wydarzenia i oddać hołd poległym żołnierzom. Ostatnim miejscem, które cieszyło się wielkim uznaniem wśród uczniów okazało się wejście na plażę i molo w Brzeźnie.

Dla wszystkich to było niesamowite przeżycie.

Fotorelacja z wycieczki